Nasi partnerzy
Fundacja NA TEMAT jako organ prowadzący CIS w Kobiernikach od lat współpracuje z:
- Samorządem Gminy Stara Biała
- Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Starej Białej
- Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Płocku
- Poradnią Zdrowia Psychicznego w Płocku
- Powiatowym Urzędem Pracy w Płocku.
Współpracujemy również z instytucjami zewnętrznymi i lokalnymi pracodawcami:
- Firma "Czar-Instal Cezary Krzemiński"
- Firma „Ciesielstwo – Jarosław Martyniuk”
- Firma „Taurus sp. z o.o.”
- „Ośrodek Pomocy Psychologiczno-Terapeutycznej PRACOWNIA w Płocku z oddziałem całodobowym w Kobiernikach”
Dla pracodawców
Szanowni Państwo, Pracodawcy i Przedsiębiorcy powiatu i Miasta Płocka mamy zaszczyt zaprosić Państwa do aktywnej współpracy w zakresie reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, głównie długotrwale bezrobotnych, uczestniczących w Programie Centrum Integracji Społecznej FUNDACJI NA TEMAT w Kobiernikach.
Współpraca z Centrum to okazja do obniżenia kosztów zatrudnienia oraz pozyskania dobrego pracownika.
Nasza placówka podejmuje różnorodne działania, które w sposób pośredni lub bezpośredni prowadzą do zwiększenia zatrudnienia i poprawy standardu życia osób wykluczonych społecznie.
Szczególnie ważną formą działania jest partnerska kooperacja z Pracodawcami.
Nabiera to szczególnego znaczenia w kontekście trudnej sytuacji na lokalnym rynku pracy i utrzymującego się wskaźnika bezrobocia.
Centrum Integracji Społecznej Fundacji NA TEMAT w Kobiernikach jest podmiotem realizującym nowoczesny program reintegracji społecznej i zawodowej. Dzięki pracy zespołu specjalistów odbudowany zostaje potencjał społeczno-zawodowy uczestników, co zwiększa ich szanse na powrót do normalnego życia. Z drugiej zaś strony CIS dysponuje konkretnymi narzędziami, które mogą stanowić pomoc dla Pracodawców w pozyskiwaniu rzetelnych i wykwalifikowanych pracowników.
Prowadzimy sekcje zawodowe umożliwiające pełne przygotowanie do wykonywania konkretnych zawodów. Podczas bloków zajęć warsztatowych uczestnicy zdobywają konkretne umiejętności niezbędne w danym fachu.
W ramach wspólnych działań oferujemy Pracodawcom:
-
Świadczenie usług podwykonawczych w obszarach naszych sekcji.
-
Praktyki zawodowe w formie świadczenia usług przez uczestnika Centrum nawet do sześciu miesięcy.
-
Organizacja targów pracy. Podczas zorganizowanych przez Centrum Targów Pracy pracodawcy mają okazje do przedstawienia swojej oferty, a Uczestnicy
i odwiedzający możliwość do bezpośredniego nawiązania relacji z lokalnymi firmami, a także z instytucjami wspierającymi zatrudnienie w regionie oraz innymi organizacjami.
Po okresie praktyk zawodowych lub po ukończeniu Programu w Centrum, istnieje możliwość skorzystania z dotacji Funduszu Pracy na mocy ustawy o zatrudnieniu socjalnym – na roczne, tzw. zatrudnienie wspierane absolwentów CIS.
Co to jest zatrudnienie wspierane?
Zatrudnienie wspierane odbywa się na podstawie umowy zawartej między starostą (reprezentowanym przez Powiatowy Urząd Pracy), a pracodawcą, w której pracodawca zobowiązuje się do zatrudnienia skierowanego Uczestnika, przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy, a PUP do refundowania pracodawcy części wypłacanego tej osobie wynagrodzenia oraz składek na ubezpieczenie społeczne, przez okres 12 miesięcy, w wysokości nieprzekraczającej:
-
100% zasiłku dla bezrobotnych wraz ze składką na ubezpieczenie społeczne,
w pierwszych 3 miesiącach -
80% zasiłku dla bezrobotnych wraz ze składką na ubezpieczenie społeczne, w kolejnych 3 miesiącach
-
60% zasiłku dla bezrobotnych wraz ze składką na ubezpieczenie społeczne,
w następnych 6 miesiącach.
UWAGA: pracodawca nie zwraca dotacji w przypadku zerwania umowy przez którąś ze stron (pracodawca – pracownik) – nie musi też (ale może) zawierać kolejne umowy o zatrudnienie, po ustaniu zatrudnienia wspieranego.
Jakie formalności należy wykonać, aby rozpocząć współpracę z Centrum?
-
należy zwrócić się do Centrum i zgłosić zapotrzebowanie na pracownika. Centrum typuje kandydata odpowiadającego zgłoszonym oczekiwaniom pracodawcy,
-
podpisać z Centrum porozumienie w sprawie szkolenia zawodowego Uczestnika na okres 6 miesięcy praktyki zawodowej – (wzór porozumienia),
-
po zakończonej praktyce zawodowej należy złożyć wniosek o zatrudnienie wspierane do Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku).
Pracodawco, Przedsiębiorco! Włączając się w realizację programu Centrum i jego doskonalenie wspólnymi siłami jesteśmy w stanie doprowadzić do usamodzielnienia i uniezależnienia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym od instytucji pomocowych, a jednocześnie do funkcjonowania w społeczeństwie tak, żeby ich praca nie była tylko źródłem dochodu, ale także elementem poczucia własnej godności.